884 855 951

884 855 951

Pon - Pt 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

ul. Kolska 3,

87-865 Izbica Kujawska

Akcesoria dachowe

Membrany dachowe

Membrany dachowe są ważnym elementem każdej nowoczesnej budowli. Dzięki nim można rozwiązać problemy związane z przenikaniem i skraplaniem pary wodnej, jak i uszczelnieniem pokrycia. Szczególnie ważną rolę we współczesnym budownictwie odgrywają membrany wysoko paroprzepuszczalne. System uzupełniają taśmy do łączenia i naprawy folii. Membrany znajdują zastosowanie, jako warstwa wstępnego krycia w skośnych konstrukcjach dachowych, uszczelniająca pokrycia dachowe leżące na łatach i kontrłatach, również z pełnym deskowaniem oraz jako wiatroizolacja w konstrukcjach szkieletowych. W swojej ofercie posiadamy całe spektrum membran i folii dachowych o różnych parametrach paroprzepuszczalności, wytrzymałości i gramaturze od 100 do nawet 210 g/m2.

Climateq POP 100 to standardowa wysoko paroprzepuszczalna membrana dachowa znajdująca zastosowanie jako warstwa wstępnego krycia w skośnych konstrukcjach dachowych, uszczelniająca pokrycia dachowe leżące na łatach i kontrłatach oraz jako wiatroizolacja w konstrukcjach szkieletowych.

Zalety membrany Climateq POP 100:

  • zapewnia odpowiednią wytrzymałość oraz skuteczną ochronę termoizolacji przed czynnikami zewnętrznymi przez cały okres eksploatacji.
  • bardzo wysoka, stabilna na całej powierzchni paroprzepuszczalność, pozwala na równomierne odprowadzanie pary wodnej i wpływa bezpośrednio na warunki energetyczne dachu.
  • nowoczesna technologia produkcji membrany Climateq POP 100 pozwala osiągnąć bardzo dobre parametry rozerwania na gwoździu, usprawniające jej montaż.
  • odpowiednio dobrana gramatura warstw zapewnia należytą trwałość i funkcjonalność produktu.
  • możliwość montażu na styk z izolacją.

Zalety czterowarstwowej membrany dachowej Climateq RANGE 150:

Range jest wzmocniony dodatkową warstwą z siatki polipropylenowej, która znacząco wpływa na wytrzymałość membrany. Już przy gramaturze membrany wynoszącej 150 g/m² osiąga wysokie parametry wytrzymałościowe. Wyróżnia ją wysoki poziom odporności na działanie czynników mechanicznych.

  • wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż/w poprzek 490/370 N/50mm,
  • rozdzieranie na gwoździu wzdłuż/w poprzek: 380/400 [N].
  • dostępna w opcji z paskami klejowymi ułatwiającymi montaż membrany,
  • nadrukowane linie pozwalają na precyzyjne cięcie membrany.
  • zapewnienia doskonałą wodoszczelność pokrycia,
  • gwarantuje niezawodne funkcjonowanie membrany na dachu.

Bardzo wytrzymała wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa Climateq Pro FOCUS 210, która znajduje zastosowanie jako warstwa wstępnego krycia w skośnych konstrukcjach dachowych, uszczelniająca pokrycia dachowe leżące na łatach i kontr-łatach, również z pełnym deskowaniem oraz jako wiatroizolacja w konstrukcjach szkieletowych.

Zalety membrany dachowej Climateq Focus:

  • najbardziej zaawansowane technologicznie materiały,
  • spełniają najwyższe standardy jakościowe,
  • znakomite parametry wytrzymałościowe,
  • perfekcyjnie zabezpieczona warstwa funkcyjna, spełniająca bardzo wysokie wymagania stawiane produktom premium,
  • ciemne kolory – maksymalna ochrona środkowej warstwy membrany filmu funkcyjnego,
  • specjalna warstwa wierzchnia neutralizuje i załamuje światło słoneczne
  • wyjątkowa łatwość i komfort montażu,
  • bardzo wysoka paroprzepuszczalność / współczynnik Sd – 0,015m / przy wysokiej gramaturze produktu 210g

 

Okapy

Okap to jeden z ważniejszych elementów dachu odpowiadających za jego prawidłową wentylację. Produkty te zabezpieczają przed przedostawaniem się ptaków, gryzoni i dużych owadów do przestrzeni podpołaciowej nie zamykając przy tym wlotu wentylacyjnego.

Grzebienie okapu z kratką wentylacyjną lub bez

Zastosowanie tych elementów skutecznie zabezpiecza przed wnikaniem ptactwa itp. pod połać dachu oraz umożliwia wentylowanie połaci dachowej. Wartość wentylacyjna to ok. 200 cm2 / mb. Otwory w listwie nośnej ułatwiają mocowanie za pomocą gwoździ lub wkrętów. Stopki dystansowe pozwalają na swobodne wprowadzenie haków rynnowych. Wykonane z polipropylemu.

 

Kalenice i naroża

Akcesoria kalenicowe zapewniają prawidłowy odbiór i odprowadzenie wilgoci przy równoczesnym zabezpieczeniu przed wodą zewnętrzną. Wysokiej jakości surowce, łatwość układania, zastosowanie przy różnorakich koncepcjach technologicznych i osiągniecie pożądanej estetyki to charakterystyka tych produktów. Elementy są odporne na wpływ warunków atmosferycznych i promieniowania ultrafioletowego.

 

Taśmy kalenicowe

Taśma wentylująco-uszczelniająca na kalenicę i grzbiety wykonana jest z dwóch pasów innowacyjnie poplisowanych taśm aluminiowych, łączona z tkaniną polipropylenową w technologii klejenia na gorąco oraz za pomocą szycia. Dzięki zastosowaniu wysoce specjalistycznych surowców zapewnia wentylację, odprowadzenie pary wodnej oraz wodoochronność.

Taśma aluminiowa to uszczelnienie i wentylacja kalenicy i grzbietów, zabezpieczenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Taśma doskonale spełnia funkcję wentylacyjną 180 cm/mb, a specjalnie zaprojektowany układ otworów zabezpiecza przed wnikaniem deszczu i insektów. Taśma wykonana z lakierowanego aluminium, odpornego na promieniowanie UV. Dwa pasy kleju butylowego umożliwiają łatwy i wygodny montaż.

Taśma miedziana to uszczelnienie i wentylacja kalenicy i grzbietów, zabezpieczenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Taśma doskonale spełnia funkcję wentylacyjną 180cm /mb, a specjalnie zaprojektowany układ otworów zabezpiecza przed wnikaniem deszczu i insektów. Wykonana jest z taśmy miedzianej. Dwa pasy kleju butylowego umożliwiają łatwy i wygodny montaż.

Wspornik łaty kalenicowej – gwóźdź lub blaszka

Zastosowanie tych elementów pozwala na łatwy i stabilny montaż łat kalenicowych. Wykonany z blachy stalowej, cynkowany w procesie galwanizacji.

 

Klamry gąsiora

Uchwyt gąsiora to element służący do szybkiego i pewnego montażu gąsiorów do łat kalenicowych. Szeroka gama kolorystyczna elementów pozwala na dobór uchwytu w kolorze pokrycia dachowego, co czyni go praktycznie niewidocznym. Wprowadzono nowe udogodnienie dla Klienta. Dostosowywanie uchwytów pod żądany kształt.

 

Kominy

Komin to elementy uszczelniające przełomy dachowe, zapewniające długotrwałe i szczelne połączenie dające się wykonać szybko i bez nadmiernego wysiłku, równocześnie pozwalające osiągnąć zadowalający efekt estetyczny. Odpowiednie profilowanie i elastyczność materiałów daje możliwość dostosowania do każdego rodzaju pokrycia, tym samym, dzięki zdolności wydłużenia wzdłużnego i poprzecznego, ułatwia długotrwałą współpracę z całością konstrukcji.

Taśmy kominowe

Taśmy kominowe to profesjonalne taśmy do wykonywania obróbek i uszczelnień dachu. Dzięki wielopłaszczyznowemu przetłoczeniu uzyskano doskonałą elastyczność i zwiększoną wytrzymałość. Struktura ta w znaczący sposób ułatwia montaż i dopasowanie do pokrycia oraz pozytywnie wpływa na estetykę połączenia. Wykonane z blachy odpornej na promieniowanie UV. Na całej szerokości podklejone klejem butylowym.

Taśma kominowa aluminiowa służy do wszelkich obróbek i uszczelnień na dachu. Atutem tej taśmy jest duża wytrzymałość i elastyczność podczas montażu. Wykonana z folii aluminiowej lakierowanej w procesie hutniczym, odporna na UV. Klej butylowy na całej szerokości. Taśma o wysokiej plastyczności. Możliwy montaż w temp. 5 °C.

Taśma kominowa ołowiana służy do wszelkich obróbek i uszczelnień na dachu. Atutem tej taśmy jest duża wytrzymałość i elastyczność podczas montażu. Wykonana z lakierowanej taśmy ołowianej grubości 0,3 mm, odporna na UV. Klej butylowy na całej szerokości. Taśma o wysokiej plastyczności.

Taśma kominowa ołowiana. Jest to obróbka komina i ścian wykonana z lakierowanej taśmy ołowianej grubości 0,5 mm, odporna na UV. Unikalna formuła przetłoczenia tworzy doskonały, wytrzymały produkt. Taśma na całej szerokości podklejona klejem butylowym, gwarantuje dużą plastyczność, przy zachowaniu walorów estetycznych. Grubość taśmy z klejem to 2 mm.

Taśma kominowa ołowiana gładka jest to obróbka komina i ścian wykonana z grubej płaskiej taśmy ołowianej, lakierowanej dwustronnie, podklejonej klejem butylowym na całej szerokości. Stanowi doskonały produkt przy zachowaniu walorów estetycznych. Grubość taśmy z klejem to 2mm.

Taśma kominowa miedziana służy do wszelkich obróbek i uszczelnień na dachu. Atutem tej taśmy jest duża wytrzymałość i elastyczność podczas montażu. Wykonana z taśmy miedzianej, odporna na promieniowanie UV. Klej butylowy na całej szerokości. Taśma o wysokiej plastyczności.

Listwa kominowa to specjalnie wyprofilowana gotowa obróbka służąca do zabezpieczenia górnej krawędzi taśmy kominowej w połączeniu z kominem lub ścianą. Powstały po montażu rowek między blachą a konstrukcją należy wypełnić masą uszczelniającą. Wykonana z blachy aluminiowej.

Kosze

Kosze dachowe to gotowe rozwiązanie pozwalające prawidłowo odebrać i odprowadzić wodę opadową ze stykających się połaci, zapewniając odpowiednią drożność przepływu. Elementy te w pełni zabezpieczając więźbę przed zawilgoceniem, zapewniają dodatkową wentylację połaci.

Kosz dachowy profilowany poprzecznie charakteryzuje się bardzo wysoką sztywnością, łatwością montażu oraz żywotnością ze względu na bardzo dobrą jakość blachy aluminiowej. Estetyczny wygląd, powierzchnia dostosowana do koloru pokrycia. Wykonany z blachy aluminiowej lub miedzianej.

Uszczelka klinowa samoprzylepna to uniwersalne uszczelnienie połaci dachowej wykonane z pianki poliuretanowej, powleczonej klejem zabezpieczonym papierem.

Taśma rozprężna to samoprzylepna taśma elastyczna z nasączonej pianki poliuretanowej. Znakomicie wypełnia i uszczelnia otwarte krawędzie połaci dachowej o zróżnicowanych wysokościach, umożliwiając jednocześnie przepływ pary wodnej.

Spinki do dachówek

Spinki do dachówek służą do szybkiego i bezpiecznego montażu oraz zabezpieczenia dachówek ceramicznych i cementowych przed niekorzystnym działaniem wiatru. Wykonane z drutu stalowego. Ocynk hutniczy.

Komunikacja dachowa

Akcesoria do komunikacji dachowej oraz ochrony przeciwśniegowej dostępne są dla każdego rodzaju pokrycia. Ułatwiają i umożliwiają dostęp do newralgicznych miejsc na dachu, pozwalając na przeprowadzenie okresowych prac serwisowych i konserwacyjnych oraz elementy uniemożliwiające gwałtownemu osuwaniu się mas śnieżnych z połaci dachowych.

Ławy i stopnie kominiarskie

Kompletna ława kominiarska (pomost, mocowniki, wsporniki, śruby mocujące elementy) ze stali lakierowanej proszkowo.

Kompletny stopień kominiarski (pomost, wsporniki, śruby mocujące elementy) ze stali lakierowanej proszkowo służący do bezpiecznego poruszania się na dachu. Perforacja stopnia pełni funkcję antypoślizgową.

Ochrona przeciwśniegowa

Płotki przeciwśniegowe

Płotek przeciwśniegowy to element, który służy do zabezpieczania przed gwałtownym osuwaniem się z dachu śniegu i lodu oraz rozbiciem mas, i częściowym utrzymaniem pokrywy śnieżnej. Dostępny wraz z kompletem wsporników, łączników i zamocowań.

Płotek przeciwśniegowy rurowy to element, który służy do zabezpieczania przed gwałtownym osuwaniem się z dachu śniegu i lodu oraz rozbiciem mas, i częściowym utrzymaniem pokrywy śnieżnej. Dostępny wraz z kompletem wsporników, łączników i zamocowań.

Kominki wentylacyjne i odpowietrzające

Kominki dachowe pełnią, najogólniej mówiąc, funkcje wentylacyjne i są zamontowane na połaci wraz z innymi elementami pokrycia. Projektując i montując pokrycia dachowe , warto pamiętać o różnicach między nimi. Podstawową różnicą między kominkiem wentylacyjnym a odpowietrzającym jest średnica. Kominek wentylacyjny musi mieć minimum 150 mm średnicy, co umożliwia podłączenie go do grawitacyjnej instalacji wentylacyjnej. Natomiast kominek odpowietrzający o średnicy ok. 100 mm zgodnie z normą nie może pełnić tej funkcji. Służy on wyłącznie do odpowietrzania pionów kanalizacyjnych (wyrównywania ciśnienia w rurach). Oprócz średnicy, kominki różnią się też wysokością oraz sposobem wykończenia.

Uszczelnienia

Silikony dekarskie specjalistyczne

Elastyczne i wodoszczelne masy uszczelniająco-klejące o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, odporne na promieniowanie UV, szeroki zakres temperatur oraz wiele chemikaliów. Dzięki doskonałej przyczepności do prawie wszystkich materiałów są niezastąpione w pracach budowlanych, konstrukcyjnych i wykończeniowych. Do montażu i uszczelniania delikatnych materiałów dekoracyjnych, większości tworzyw sztucznych (np. PVC i akrylu) i wrażliwych na korozję metali zalecamy stosowanie silikonów neutralnych. Silikony firmy Soudal dostępne są w szerokiej palecie odpornych na blaknięcie kolorów, co niweluje brak możliwości malowania spoiny.

Piany monatżowe

Pianka montażowa charakteryzuje się idealną przyczepnością do typowych podłoży budowlanych. Z powodzeniem możemy ją zastosować m.in. do montażu i wygłuszania parapetów, stopni, schodów oraz rolet, izolacji elementów instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnych, termoizolacji złączy dachowych i stropowych, a także do wypełniania przepustów kablowych i rurowych. Znajduje również zastosowanie przy montażu i izolacji elementów prefabrykowanych w konstrukcjach szkieletowych, izolacji termicznej i akustycznej ścianek działowych oraz przy uszczelnianiu stolarki okiennej i drzwiowej z drewna, PVC i aluminium.

Obróbki blacharskie

Blachy płaskie na obróbki

Obróbki blacharskie to niezwykle ważne prace, których efekt jest niewidoczny na pierwszy rzut oka, ale bez nich pokrycie dachowe nie będzie ani szczelne ani estetyczne. Ich profesjonalny montaż gwarantuje wodoodporność dachu i ładny wygląd całego budynku. Wykonywane są z blachy płaskiej w takim samym kolorze, co pokrycie dachu, a ich wygląd i wymiary uzależnione są od kształtu i specyfiki dachu. Podstawowe rodzaje obróbek blacharskich to pasy nadrynnowe, pasy podrynnowe, wiatrownice, kosze dachowe, obróbki przyścienne, obróbki kominów, obróbki ogniomurów, obróbki gzymsów, parapety, listwy wykończeniowe. Obróbki blacharskie wymagają precyzji, kunsztu i rzemieślniczej wiedzy. Mają wręcz strategiczne znaczenie dla trwałości budynku, dlatego profesjonalizm dekarza można poznać właśnie po jakości ich wykonania.

Wkręty farmerskie

Wkręty samowiercące wykorzystywane regularnie w podstawowych i zaawansowanych pracach budowlanych. Największe ilości „farmerów” pochłania montaż blach dachowych i obróbek blacharskich. Specjalna końcówka wiercąca umożliwia wygodny montaż blach profilowych oraz warstwowych do elewacji lub dachu bez konieczności wstępnego wiercenia otworów. Końcówki wiercące dostosowane są do różnych podłoży. Pozwalają na szybki montaż do konstrukcji drewnianych oraz metalowych o grubości profilu do 12 mm. Zastosowana podkładka samowulkanizująca z EPDM zapewnia pełną szczelność połączenia, natomiast warstwa ocynku i lakier poliestrowy dają doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne.